Leagues Played
Салвадор - Лига - Жени 14
Related Teams
ФАС
Ел Салвадор баскетболен отбор "Фас Февер Жени" е националният женски баскетболен отбор на Ел Салвадор. Управлява се от Федерацията по баскетбол на Ел Салвадор. Отборът представлява страната в международни баскетболни състезания.

Фас Февер Жени са участвали в няколко международни турнира, включително Световното първенство по баскетбол за жени и FIBA Американско първенство за жени. Отборът никога не се е класирал за Олимпийските игри.

Най-доброто класиране на Фас Февер Жени в Световното първенство по баскетбол за жени е 16-о място през 1994 г. Най-доброто им класиране в FIBA Американско първенство за жени е 7-о място през 1993 г.

Отборът се състои от най-добрите женски баскетболисти в Ел Салвадор. Те са известни с бързия си стил на игра и силна защита.

Фас Февер Жени са вдъхновение за много млади момичета в Ел Салвадор. Те показват, че жените могат да постигнат всичко, което си наумат, и че спортът е мощен инструмент за добра промяна.