10/18 15:45 12 Арау v Ст Гален 0-3
10/05 14:00 11 Арау v Йънг Бойс 3-2
10/05 11:45 11 Сион v Люцерн 3-1
10/05 11:45 11 Цюрих v Вадуц 3-0

Швейцарската Суперлига е най-силната футболна лига в Швейцария, в която участват не само клубове от страната, а също така и отбори от Лихтенщайн, където не се провежда отделно първенство. В шампионата участват 10 отбора, играещи по системата есен-пролет. Отборът, заел първото място, играе директно в груповата фаза на Шампионската лига на УЕФА, а тимовете на второ и трето място се борят за участие в Лига Европа заедно с носителя на националната купа.

Швейцарската Супер лига е най-високото ниво на футбольните състезания в Швейцария. Тя се състои от 10 отбора, които играят по 36 мача през сезон. Първите шест отбора в класирането се класират за европейските клубни турнири, а последните два отбора изпадат в Челъндж лигата. Шампионът на Швейцария получава титлата "Супер шампион на Швейцария".