All-Ireland Ladies Football

Всеирландският турнир по женски футбол, известен също като Пешлахт, е ежегодният женски футболен турнир на Ирландия, администриран от Галската атлетическа асоциация (GAA).

Турнирът се провежда всяка година от 1974 г., а финалът се провежда всяка година през септември на „Кроук Парк“ в Дъблин. Печелившият отбор получава „Брендан Мартин Къп“.

Всички дивизии на графство участват в Пешлахт чрез своите съответни провинциални шампионати. Четирите победители от провинциалните финали преминават напред към полуфиналите, където са разпределени в теглене. Победителите от полуфиналите преминават напред към финала на Всеирландския шампионат.

Обикновено има 32 отбора, които участват в Пешлахт. 12-те отбора от „Дивизия 1“ се присъединяват към 8 победители от регионалния шампионат и 8 победители от шампионата на провинциите.

Победителите от общо 12 различни графства са спечелили Пешлахт, като най-успешният отбор е "Корк", спечелил 11 титли.

Пешлахт се счита за едно от най-престижните събития в ирландския спорт и привлича голяма публика. Финалът през 2019 г. привлече над 56 000 зрители, което го прави най-посетеното събитие в женския спорт в Ирландия.