Еквадор - Лига до 19

Турнирът "Еквадор - Лига до 19" е футболно състезание, в което участват младежки отбори на еквадорски клубове. Той се провежда ежегодно и е разделен на два етапа - редовен сезон и плейофи.

**Редовен сезон**

В редовния сезон отборите са разделени в две регионални групи - Група 1 и Група 2. Всяка група включва по 10 отбора, които играят по двустранни мачове един срещу друг. Топ три отбора от всяка група се класират за плейофите.

**Плейофи**

В плейофите се състезават шест отбора - три отбора от Група 1 и три от Група 2. Отборите се класират на базата на техните точки и резултати в редовния сезон. Плейофите се провеждат по елиминационен принцип, като победителите от полуфиналите се класират на финал.

**Финал**

Финалът е един двустранен мач, в който се срещат победителите от двата полуфинала. Победителят във финала е обявен за шампион на "Еквадор - Лига до 19".

**Значимост**

Турнирът "Еквадор - Лига до 19" е важен за развитието на младите футболисти в страната. Той предоставя на играчите платформа да покажат своите умения и да придобият опит в състезателна среда. Много от участниците в турнира впоследствие продължават кариерата си в професионалния футбол.