Conmebol Liga Evolucion

**Conmebol Liga Evolucion** е футболен турнир, организиран от Южноамериканската конфедерация по футбол (CONMEBOL), който се провежда от 2019 г. Турнирът е предназначен за млади мъжки отбори до 20 години от всички десет страни-членки на CONMEBOL.

**Формат:**
Турнирът се провежда в единен формат, с групи и плейофи. Отборите са разделени в две групи от по пет отбора, като първите два отбора от всяка група се класират за полуфиналите. Финалът се играе между победителите от двата полуфинала.

**Участници:**
В турнира участват по един отбор до 20 години от всяка от следните страни-членки на CONMEBOL: Аржентина, Боливия, Бразилия, Чили, Колумбия, Еквадор, Парагвай, Перу, Уругвай и Венецуела.

**Награди:**
Победителят в турнира получава купа и медали, а най-добрите играчи и отбори в различни категории се награждават с индивидуални отличия.

**Значение:**
Conmebol Liga Evolucion е важен турнир за развитието на млади футболисти в Южна Америка. Турнирът предоставя на младите играчи възможност да се състезават на високо ниво и да придобият ценен опит. Турнирът също така служи като платформа за идентифициране и развитие на бъдещи звезди на южноамериканския футбол.