Links
Wikipedia

All Africa Men's and Women's Team Badminton Championships is a continental stage tournament of Thomas and Uber Cups, organized by the Badminton Confederation of Africa (BCA), to crown the best national men's and women's badminton teams in Africa. The winner of this tournament will be represented BCA at the Thomas and Uber Cup finals.

**Африканско отборно първенство по бадминтон**

Африканското отборно първенство по бадминтон е турнир по бадминтон, на който се състезават националните отбори на Африка. Първенството се провежда на всеки две години от Африканската федерация по бадминтон.

**История**

Първото африканско отборно първенство по бадминтон се провежда в Кайро, Египет, през 1979 г. Победители стават домакините от Египет. Оттогава първенството се провежда на различни места в Африка.

**Формат**

Турнирът се провежда в отборен формат. Всеки отбор се състои от мъжки и женски състезатели. Отборите се разпределят в групи, а победителите от всяка група се класират за полуфиналите и финала.