02/24 15:00 - MSDossary vs The Royal View
02/24 15:00 - MegaBit vs Tekkz View
02/24 15:00 - Nicolas vs Rasta Artur View
02/24 15:00 - tuga810 vs pauloneto999 View
**FIFA - Купа на ELEAGUE**

FIFA - Купа на ELEAGUE е престижно състезание по електронни спортове, което събира най-добрите играчи в света на FIFA. Турнирът се провежда ежегодно и предлага огромен награден фонд.

**Формат на турнира:**

* 32 квалифицирани отбора
* Двойна елиминационна система
* Мачове от най-добрите три мача
* Финал от най-добрите от пет мача

**Награден фонд:**

Наградите за Купата на ELEAGUE са едни от най-големите в електронните спортове. Сумата варира всяка година, но обикновено е над 1 милион щатски долара. Победителят получава лъвския дял от наградата, заедно с трофей и престиж.

**Исторически моменти:**

FIFA - Купа на ELEAGUE е продуцирала някои от най-запомнящите се моменти в електронните спортове. През 2018 г. Агостино Фениче (Agostino Feniche) спечели турнира след невероятно бягство в последния мач. През 2020 г. Кайл "Оукленд" Мур (Kyle "OAUWC" Moore) стана първият двукратен шампион на Купата на ELEAGUE.

**Значение за електронните спортове:**

FIFA - Купа на ELEAGUE е важен турнир в света на електронните спортове. Той помага за утвърждаването на FIFA като върхова електронна спортна игра и осигурява платформа за най-добрите играчи в света да демонстрират своите умения. Турнирът също така привлича голям брой зрители и помага за популяризирането на електронните спортове сред по-голяма аудитория.