Аржентина - Трофей на Шампионите

**Аргентина - Купа на шампионите**

„Аргентина - Купа на шампионите“ е официално футболно състезание в Аржентина, организирано от Аржентинската футболна асоциация. То включва първите дивизии на мъжките и женските клубове в Аржентина.

**Формат:**

Турнирът се провежда ежегодно в нокаут формат, като в него участват 32 отбора от цялата страна. Мачовете се играят на един мач, а победителите се класират за следващия кръг. Финалът се играе на стадион „Неуво Толедо“ в град Мар дел Плата.

**Награди:**

Победителите в турнира получават купата „Купа на шампионите“ и правото да се класират за Копа Либертадорес, най-престижния клубен турнир в Южна Америка.

**История:**

„Аргентина - Купа на шампионите“ е основана през 2006 г. като част от реформата на аржентинския футбол. От създаването си турнирът се е превърнал в престижно събитие, което привлича вниманието на феновете в страната и извън нея.